جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  تاریخچه ادویه جات

  تاریخچه ادویه جات
   

  تجارت ادویه از ۳۵۰۰ سال قبل از مسیح و از زمان مصریان باستان آغاز شد.قسمتی از ثروت بی حساب حضرت سلیمان از تجارت  ادویه و هدایای ارزشمند بازرگانان ادویه به دست می آمد.

  تجارت ادویه حدود ۵ هزار سال در دست اعراب بود و سپس به خاورمیانه، مدیترانه شرقی و اروپا نیز کشیده شد. مارکوپولو با سفرهای خود از مکان هایی دور دست، رازهایی را درمورد ادویه کشف کرد و در سفرنامه خود از مکان هایی که گیاهان ادویه ای در آن رشد می کردند، سخن گفت

  فواید ادویه:

  با افزودن ادویه جاتی مانند: سیر، آویشن، نعنا، کاری و رزماری به رژیم غذایی می توانید از فایده های زیاد آنها بر سلامت خود بهره مند شوید. جایگزین کردن مواد مضری مانند: قند، نمک و چربی را با ادویه جات و گیاهان علفی در بهبود سلامت بکوشید. همچنین توصیه می شود به جای نمک از ادویه هایی مانند: آویشن، سیر، جعفری، رزماری استفاده شود. و استفاده از سیر تازه را به عنوان یک کاهش دهنده فشار خون و کلسترول مفید بدانید، سیر خشک یا سیری که به مدت طولانی مانده باشد، فواید مفید خود را از دست خواهد داد، رزماری یک آنتی اکسیدان است که ظاهراً حافظه را تقویت نموده و به جلوگیری از سرطان کمک می کند.

  برای مقابله با سرماخوردگی از آویشن، نعنا و رزماری از نظر داشتن روغن های مورد نیاز بدن، به استفاده از این مواد توصیه می شوند، آویشن برای درمان سرفه های مزمن نیز مفید است. پیش از این نیز، به طور سنتی از این ادویه برای درمان سرفه استفاده می کردند. ادویه های گرم شامل زنجبیل، جوز، دارچین و فلفل برای کاهش فشار خون بسیار مفید میباشند. همچنین موادی در زردچوبه وجود دارد که خواص ضد التهالبی دارد و برای کاهش کمر درد مفید شناخته شده است.

  از مضرات ادویه ها میتوان گفت که مصرف بیش از حد انواع ادویه ها  نیز میتوان موجب بروز حساسیت و ناراحتیهای گوارشی گردد.

  نظرات
  انصراف از نظر Close